X NIEDZIELA ZWYKŁA - ODPUST PARAFIALNY - WIZYTACJA KANONICZNA - 07.06.2026
KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 07 VI 2026
I NIEDZIELA czerwca – ODPUST PARAFIALNY
UROCZYSTA WIZYTACJA KANONICZNA
„CHCĘ raczej MIŁOSIERDZIA niż ofiary.
Bo nie przyszedłem, aby POWOŁAĆ sprawiedliwych, ale grzeszników” (Mt 9, 9-13)
1. WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ Wszystkim, którzy pomimo pochmurno-deszczowej pogody zechcieli z żywą wiarą w OBECNOŚĆ JEZUSA w NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE uczestniczyć w przygotowaniu czterech ołtarzy i w samej Uroczystej Procesji BOŻEGO CIAŁA. Dziękujemy strażakom, za niesienie krzyża, dwóch latarni i baldachimu chroniącego Najświętszy Sakrament; przedstawicielom czterech naszych wiosek, za niesienie chorągwi; Kołom Żywego Różańca za niesienie Różańca; Rycerzem Kolumba za niesienie Pocztu Sztandarowego i asystę przy Najświętszym Sakramencie (po obu stronach baldachimu); Szafarzom nadzwyczajnym, za możliwość przyjęcia JEZUSA pod obiema postaciami chleba i wina; Ministrantom za przygotowanie kadzidła i dzwonienie dzwonkami; oczywiście Dzieciom Pierwszokomunijnym i Wszystkich innym Dzieciom, szczególnie tym najmłodszym za piękne sypanie kwiatów na drodze na JEZUSA, także ich Rodzicom, za przygotowanie płatków kwiatów i towarzyszenie swoim dzieciom; naszemu Organiście Piotrowi i Chórowi Parafialnemu, także Wszystkim Lektorom i Wszystkim Parafianom obecnym na Procesji.
2. Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w ostatnie porządki w kościele i wokół kościoła, zarówno przed Uroczystością BOŻEGO CIAŁA (Dorota Markiewicz, Zofia Świerczyńska, Aleksandra Strzelecka – ofiara: 150 zł), jak i przed dzisiejszą Niedzielą, zarazem Uroczystością Odpustu Parafialnego i Uroczystą Wizytacją Kanoniczną (Adam Świerczyński, Renata Świerczyńska, Jan Albin – ofiara: 190 zł, dołączyli się – Jadwiga Świerczyńska i Stanisław Nowak). W najbliższym tygodniu, w pespektywie Oktawy BOŻEGO CIAŁA zapraszamy do posługi sprzątania kolejnych parafian z Wygnanowa, termin ustalając z bratem Tadeuszem.
3. Dziękujemy Wszystkim, a szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty za aktywne uczestnictwo w Procesjach Eucharystycznych wraz nabożeństwem czerwcowym wokół kościoła, które w takiej formie będą trwały do Uroczystości NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA włącznie.
4. Za tym tygodniu, w czwartek 11 czerwca, przypada Oktawa BOŻEGO CIAŁA. Z związku z tym proszę te same grupy Parafian o przygotowanie podobnych ołtarzy przy czterech kapliczkach wokół kościoła (każda wioska przygotowuje ołtarz przy przypisanej tradycyjnie, swojej kapliczce).
5. Dziękuje Wszystkim, a szczególnie Dzieciom Pierwszokomunijnym za podjęcie wyzwania praktyki 9-ciu pierwszych piątków miesiąca.
6. Za tydzień, w niedzielę 14 czerwca, będziemy gościć w naszej Parafii ks. Krzysztofa BANASIKA, Wicedyrektora Caritas Kielce, który przybliży nam na nowo wizję pomocy Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, dzieląc się z nami słowem BOŻYM w ramach homilii. Tego dnia będzie również przeprowadzona przez naszych Wolontariuszy i Rycerzy Kolumba, zbiórka do puszek na aktualne potrzeby Hospicjum.
7. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 21 czerwca zostanie przeprowadzana inna zbiórka do puszek, przeniesiona, a zapowiedziana dzisiaj przez komunikat Bpa Jana Piotrowskiego do całej diecezji. Zbiórka dotyczy Diecezjalnego Funduszu Remontowo-Budowlanego jako wyraz naszej solidarności z parafiami diecezji, które budują kościoły lub ze względu na niewielką liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Do przeprowadzenia tej zbiórki zapraszam także naszych Wolontariuszy oraz Rycerzy Kolumba.
8. Bardzo dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy już włączyli się w tegoroczną, trwającą jeszcze, wiosenną zbiórkę na Parafialny Fundusz Remontowo-Budowlany. Dziękuję członkom Rady Parafialnej za przeprowadzania tejże zbiórki.
9. Za tydzień w niedzielę, 14 czerwca będzie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowanie w roku 2027 młodzieży przyszłej 8-ej klasy wraz z Rodzicami (po Eucharystii z g. 09:30) i przekazanie deklaracji całorocznego przygotowania i spotkanie dla dzieci z przyszłej 3-j klasy wraz z Rodzicami - do całorocznego przygotowania się do 1-szej Spowiedzi św. i 1-szej Komunii św. w roku 2027, także z przekazaniem deklaracji (po Eucharystii z g. 11:30).
10. Dzisiejsza niedziela to dla naszej Parafii Niedziela ŁASKI BOŻEJ, która przychodzi do nas przez Maryję, Matkę Łaskawą, Patronkę naszej Wspólnoty Parafialnej i przez posługę apostolską naszego Ks. Biskupa Andrzeja, który właśnie dzisiaj, wizytuje naszą Parafię.
11. BÓG ZAPŁAĆ, Ks. Biskupowi Andrzejowi za apostolską posługę pośród nas i dla nas, za modlitwę i ogłoszone nam słowo BOŻE, za wszystkie spotkania zarówno na Plebani, jak i w Zespole Placówek Oświatowych w Złotnikach z dziećmi, młodzieżą i Gronem Pedagogicznym, za wspólne posiłki śniadanie i obiad, za życzliwe słowa i całą troskę pasterską o naszą wiarę i chrześcijańskie życie, a nade wszystko za osobiste świadectwo wierności Chrystusowi i Kościołowi zgodnie z wybranym słowem biskupim FIDELITAS – WIERNOŚĆ.
12. Dziękujemy również Ks. Mirosławowi Kowalskiemu, Kapelanowi Ks. Biskupa, za ciche i pokorne, często ukryte świadczenie o CHRYSTUSIE w przygotowywaniu, towarzyszeniu i dopracowywaniu godnego przebiegu każdej Wizytacji Kanonicznej ks. Biskupa, także i w naszej Parafii.
13. Dziękuję również Wszystkim Kapłanom z naszego Dekanatu Małogoskiego, za obecność i modlitwę na czele z ks. Dziekanem Henrykiem Makułą, niezwykle życzliwym, przyjaznym człowiekiem i duszpasterzem, od którego zawsze można się czegoś nowego nauczyć, nie tylko w czasie wizytacji dziekańskiej oczywiście.
14. Dziękuję osobno, ks. Adamowi Wilczyńskiemu za tegoroczne prowadzenie i towarzyszenie duchowe nam, w naszej Parafii, tak było w czasie Rekolekcji Wielkopostnych, tak jest dzisiaj w Odpust Parafialny, choć w sposób nieco ukryty ze względu na Wizytację Kanoniczną, i tak będzie na Rekolekcjach Adwentowych, w niedalekiej przyszłości.
15. Na koniec, dziękuję i zarazem gratuluję Wszystkim Parafianom, Rodzinom, Dzieciom, Młodzieży, Wspólnotom Parafialnym, Kołom Żywego Różańca, Rycerzom Kolumba, Kołom Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich, Strażakom, Ministrantom i Szafarzom, Sołtysom, Dyrekcji Zespołu Placówek w Złotnikach i Gronu Pedagogicznemu i Wszystkim przybyłym Gościom - za dzisiejsze świadectwo Waszej wiary, pełnego uczestnictwa w Eucharystii, z pragnieniem przyjęcia łaski odpustu zupełnego za siebie, czy za kogoś ze zmarłych - wraz z wielotygodniowym, wielorakim przygotowaniem, począwszy od tego duchowego, aż po porządki przy kościele i na cmentarzu.
Ze stałą modlitwą w JEZUSIE - ks. Konrad Walerczak, Wasz brat i proboszcz