XI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A-II

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 14 VI 2026

 - POLA NADZIEI -  

(modlitwa i zbiórka do puszek na Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach)

 

„A JEZUS WIDZĄC tłumy, LITOWAŁ SIĘ nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza.” (Mt 9,36-10,8)

 

1.    WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ Wszystkim, którzy zechcieli z żywą wiarą w OBECNOŚĆ JEZUSA w NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE uczestniczyć w przygotowaniu czterech ołtarzy i w samej Uroczystej Procesji BOŻEGO CIAŁA oraz w Oktawie BOŻEGO CIAŁA.
Dziękujemy strażakom, za niesienie krzyża, dwóch latarni i baldachimu chroniącego Najświętszy Sakrament; przedstawicielom czterech naszych wiosek, za niesienie chorągwi; Kołom Żywego Różańca za niesienie Różańca; Rycerzem Kolumba za niesienie Pocztu Sztandarowego i asystę przy Najświętszym Sakramencie  (po obu stronach baldachimu); Szafarzom nadzwyczajnym, za możliwość przyjęcia JEZUSA
pod obiema postaciami chleba i wina;  Ministrantom za przygotowanie kadzidła i dzwonienie dzwonkami; oczywiście Dzieciom Pierwszokomunijnym i Wszystkich innym Dzieciom, szczególnie tym najmłodszym za piękne sypanie kwiatów na drodze na JEZUSA, także ich Rodzicom, za przygotowanie płatków kwiatów i towarzyszenie swoim dzieciom (także przez pozostałe dni Oktawy BOŻEGO CIAŁA), naszemu Organiście Piotrowi i Chórowi Parafialnemu, także Wszystkim Lektorom i Wszystkim Parafianom obecnym na Procesjach, łącznie z Uroczystością NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

2.    Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w ostatnie porządki w kościele i wokół kościoła, przed dzisiejszą Niedzielą. Byli to: Bogdan i Grażyna Kupczyk, Helena i Stanisław Machnik, Bogusława Żarnotal,  Ewa Nowak. Została również złożona ofiara w wysokości 200 zł. Zapraszamy do posługi sprzątania kolejnych parafian z Wygnanowa, termin ustalając z bratem Tadeuszem.

3.    Dzisiejszej niedzieli na wszystkich Eucharystiach gościmy w naszej Parafii ks. Krzysztofa BANASIKA, Wicedyrektora Caritas Kielce, który przybliża nam na nowo wizję pomocy Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, modli się z nami i za nas, dzieląc się słowem BOŻYM w ramach homilii.

Dziękujemy ks. Krzysztofowi za przybycie do naszej Parafii, za wygłoszoną homilię, za świadectwo wiary i miłości bliźniego,  za uwrażliwienie nas na nowo, na stałe potrzeby podopiecznych Hospicjum. Dziękujemy Wszystkim, którzy modlą się i biorą udział zbiórce do puszek na aktualne potrzeby Hospicjum. Dziękuję naszym Wolontariuszom i Rycerzom Kolumba na niezawodną pomoc w zbiórce.

4.    Za tydzień, w niedzielę, 21 czerwca zostanie przeprowadzana inna, przeniesiona zbiórka do puszek, dotycząca Diecezjalnego Funduszu Remontowo-Budowlanego jako wyraz naszej solidarności z parafiami diecezji, które budują kościoły lub ze względu na niewielką liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Do przeprowadzenia tej zbiórki zapraszam  także naszych Wolontariuszy oraz Rycerzy Kolumba. 

5.   Bardzo dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w tegoroczną, dobiegającą do końca, wiosenną zbiórkę na Parafialny Fundusz Remontowo-Budowlany. Dziękuję członkom Rady Parafialnej za przeprowadzenia zbiórki.

6.   Dzisiejszej niedzieli, odbywają się dwa spotkania: pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowanie w roku 2027 młodzieży przyszłej 8-ej klasy wraz z Rodzicami (po Eucharystii z g. 09:30) i przekazanie deklaracji całorocznego przygotowania i drugie spotkanie dla dzieci z przyszłej 3-j klasy wraz z Rodzicami - do całorocznego przygotowania się do 1-szej Spowiedzi św. i 1-szej Komunii św. w roku 2027, także z przekazaniem deklaracji (po Eucharystii z g. 11:30).

7.   Ogłoszenie zapowiedzi przedślubnych – zapowiedź I

 

  Ze stałą modlitwą w JEZUSIE - ks. Konrad Walerczak, Wasz brat i proboszcz